9 Oct
2022
A bejegyzés témája: Hírek
A bejegyzés szerzője:    Még nincs hozzászólás

Bemutatkozik a Southamptoni Magyar Iskola csapata

Bemutatkozik a Southamptoni Magyar Iskola csapata
XIV. tanév – 2022/23

Bemutatkozik a Southamptoni Magyar Iskola csapata

Gonda Hédi
A Southamptoni Magyar Iskola alapítójaként és vezetőjeként másfél évtizede azon dolgozom, hogy gyermekeink megismerjék nyelvi, történelmi, kulturális örökségünket, ismerjék nemzeti ünnepeinket, tiszteljék hagyományainkat. Hiszem, hogy számos előnye van a két- vagy többnyelvűségnek és az egynél több kultúra beható ismerete nagyban segít a világot több oldalról, árnyaltabban látni. Tízenöt éve kisgyermekes anyaként kerestem a lehetőségét annak, hogy gyermekeim magyar közösségbe járhassanak. Mivel a közelben sehol nem működött magyar iskola egykori gyakorló és elkötelezett középiskolai nyelvtanárként képesnek éreztem magam arra, hogy életre hívjak egy ilyen közösséget. Tizenkét gyerekkel indultunk. Ma több, mint negyven gyerekünk van és sikerült egy remek csapatot is felépíteni, együtt dolgozunk a színes, változatos programokon. A munkámat önkéntesként végzem az iskolánkban, hétköznap pedig egy helyi általános iskolában dolgozom pedagógus asszisztensként. Férjem Gonda Péter -“civilben” orvos- elkötelezett híve a magyar iskolának, és a háttérből ügyel rá, hogy minden rendben működjön az alkalmainkon. Ha kell fuvarozza a mikulást, cirkuszt igazgat vagy rappel a farsangon, termet rendez, és mindenkihez van egy jó szava.

Paládi-Kovács Krisztina
A külföldön töltött évek során megtapasztaltam, milyen fontos, hogy az ember saját kultúráját ismerje, hagyományait ápolja és gyökereit ne feledje. Gyermekkorom óta rajongok a táncért, kisiskolás korom óta több művészegyüttesben táncoltam, néptáncoktatói képesítést is szereztem. A táncos karrier helyett azonban végül a jogi pályát választottam, de továbbra is rendszeresen jártam táncházba és népzenei rendezvényekre. Angliában a tanítás lett a hivatásom. Egy általános iskolában dolgozom tanárasszisztensként, emellett jógaoktató vagyok, néptáncot 2010-ben kezdtem el tanítani. 2014-ben alapítottam meg Timár Böske támogatásával a Csillagszeműek Anglia Néptáncműhelyt, hogy az Angliában élő gyermekek is megismerkedhessenek a Timár módszeren alapuló néptánc oktatással. A Néptáncműhely a családi hobbinkká vált, ahol férjem Paládi-Kovács Gergely közgazdász, humán erőforrás vezető látja el a szervezési és működtetési feladatokat, de ha kell, táncolni is beáll. Guildfordból jövünk tanítani önkéntesként a Southamptoni Magyar Iskolába.

Kántor Marcsi
Utazni, világot látni, más kultúrákat megismerni, hogy azáltal mi is többek legyünk, ez az egyik legmeghatározóbb útravalóm a szüleimtől. Ez az utazás egy francia cserediák programmal keződött el. Később, már felnőttként, keleten Kuwaitig, nyugaton Vancouverig jutottam. Volt ahol heteket, máshol éveket töltöttem és töltődtem az adott ország kultúrájával, és megismertettem a magyar kultúrát a barátaimmal. Mert az utazások során azt is megtanultam, hogy mennyire lényeges az is, hogy ne feledjük honnan jövünk. Ezért tartom fontosnak a magyar iskolánkat, és örülök, hogy én is a részese lehetek annak, hogy alkalmainkon mindent átfogó magyar köntösbe burkoljuk az itt felnövő csemetéinket. Vezetőségi tag vagyok, ellátom a a titkári feladatokat és a középső csoportban tanítok.

Bereznainé Ihász Ildikó
A Szegedi Tudományegyetem matematika, fizika és informatika tanárképző szakán végeztem középiskolai tanárként. 2017 óta élünk Angliában, ahol jelenleg magántanárként dolgozom. A vállalkozásomban (Ildi Bereznai Tutoring Service) matematika és fizika magánórákat adok személyesen és online is, továbbá matematikát tanítok online az Action Tutoring szervezettnél hátrányos helyzetű gyerekeknek. Középiskolás lányunk tavaly szeptemberben csatlakozott a Southamptoni Magyar Iskolához, amely azóta szerves részévé vált az életünknek. 2022 júliusától az iskola pénztárosi feladatait látom el, szeptembertől pedig a nagyok csoportjának vezetésében nyújtok segítséget. Barátságos, befogadó, értékes emberekkel ismerkedtünk meg az iskolának köszönhetően.

Czakó Éva
Műszaki menedzserként végeztem, majd a Wesley János Lelkészképző Főiskola pedagógiai tanszékén tanszéki asszisztensként helyezkedtem el. Itt volt lehetőségem közelebbről is megismerkedni a pedagógia szépségeivel, és kedvet kaptam a tanításhoz, így beiratkoztam a mérnök tanárképző levelező szakára. A szakmai gyakorlatok, illetve a tanulmányi irodában végzett munkám során szoros kapcsolatba kerülhettem a diákokkal. Különös elkötelezettséget érzek támogatni mindazokat, akik valamilyen formában “kilógnak a sorból” és nehezebben találják meg a hangot a környezetükkel. – Tíz éve élek az Egyesült Királyságban, Winchesterben, 2015-től dolgozom önkéntes asszisztensként a Southamptoni Magyar Iskolában.

Burkert Adrienn

Az ELTE Művelődésszervező szakán végeztem, de jelenleg szakmán kívül dolgozom és csak férjemnek Zolinak, és fiainknak, Daninak és Eriknek szervezem a művelődést. Szerencsére mind a két fiú érdeklődik az angol és magyar nyelvű könyvek iránt, melyeken keresztül új világok tárulnak eléjük. Lovagok, tudósok, varázslók vagy világmegmentő hősök lehetnek és a könyvek segíthetnek nekik megérteni a világot amelyben élnek. Szívesen vállaltam a magyar iskola önkéntes könyvtárosi pozícióját. Jelenleg azon dolgozom, hogy minél több gyerekhez és felnőtthöz jussanak el magyar könyvek, amin keresztül a kicsik és nagyok megismerhetik, megszerethetik a régi vagy új mesehősöket és a magyar irodalom remekműveit. Gyertek, tartsatok velünk!

Diószegi Dixi Lajos
Két fiúgyermek édesapjaként kerültem a Southamptoni Magyar Iskolába, alapító tag vagyok. Weboldalkészítéssel korábban megélhetésként, ma már csak hobbi szinten foglalkozom. Hamar kiderült, hogy az iskolának hasznára volna egy közösségi Web felület. A kezdetek óta én gondozom a Web oldalt, frissítem új tartalommal, bízva abban, hogy sokak számára hasznos információkat tudunk online megosztani. Munkámat önkéntesként végzem.

Nagy Gábor
Tengerésztiszti diplomával kezdtem a professzionális pályafutásomat, de hamar szárazföldi útra tévelyedtem. Évtizedeken át játszottam elsősorban reneszánsz és barokk muzsikát, énekeltem több kórusban. 2013 év végén találtunk rá a Southamptoni Magyar Iskolára két kislányunk számára. Rögtön nagyszerű barátokra leltünk a szülők között. Míg a gyerekek tanulta néhányan zenélni kezdtünk. Később már rendszeresen próbáltunk iskolán kívül is az alkalmi iskolai fellépésekre (farsang, március 15, anyák napja). Én furulyákon szoktam játszani, de egyszerre szigorúan csak egy hangszeren :). Gyerekeink idén már kinőtték az iskolát, de mivel időközben a zenei foglalkozásokat átvettük Elek Szabi barátommal, mi továbbra is járunk az iskolába és próbáljuk átadni a zene szeretetét kedves, magyar nyelvű dalokat tanítva. Ifjú korom óta szerettem gyerekekkel foglalkozni, így amikor felkérés jött a Magyar Iskolából, egy percig sem volt kérdéses, hogy elvállaljam először a Mikulás szerepét, majd az énektanítást.

Elek Szabolcs
Legális drogkereskedőként (gyógyszerész) dolgozom, két gyermek édesapja vagyok. A nagyobbik, Dániel 13, a kisebbik Mátyás, 4 éves. Braziliában születtek, tekintve hogy az édesanyjuk, Rachel brazil állampolgár. 2000-ben Budapesten végeztem, majd 5 év munka után Angliában folytattam a pályafutásom. Jelenleg vállalkozóként (locum) dolgozom különböző gyógyszertáraknak, mint pl. Lloyds, Boots, Day Lewis, Superdrug stb. Szeretem a zenét és szeretek gitározni. Úgy gondolom, hogy ez az egyik legélvezetesebb módja a nyelvtanulásnak. A magyar iskolába több, mint 10 éve járunk, először Danival, most pedig Matyival. Remélem sikerül a gyerekekkel megismertetni és megszerettetni a magyar kulturát a magyar zenén keresztül.

Tósaki Zoltán
Feleségemmel, Adrival 15 éve élünk Angliában, jelenleg Chandler’s Fordban. Amikor kiköltöztünk, szerencsére sikerült a szakmámban elhelyezkedni, közlekedés modellezőként dolgozom, mint főmunkatárs, a WSP-nél. Szabadidőmet szeretem aktívan tölteni, futok, gitározni és tollasozni tanulok. Jelenleg önkéntesként segítek a magyar iskolában mint pályázatfelelős. Adrit és engem két rosszcsont fiúnk nevel: Dani (13) kilenc éve, Erik (7) három éve látogatja rendszeresen a Southamptoni Magyar Iskolát. Fontosnak tartjuk, hogy a fiúk ne veszítsék el a gyökereiket bárhová is sodorja őket az élet és ehhez a magyar iskola rengeteg segítséget nyújt a hagyományőrzéssel, magyar tánccal és énekkel. Ahogy Finlay McBurney nyuszi mondta: “nem számít honnan jöttünk és hogy merre tartunk, a dombok mindig visszahívnak”.

Várjuk hozzászólásod